Biz Kimiz?

sami-bugay_v4

Sami Bugay

MCC - Master Certified Coach - ICF,
NCC - Certified Ontological Coach,
Assessor & Mentor - ICF
Yazar,
Lider ve Takım Koçu

Sami Bugay profesyonel kariyerine kuruluşunda yer aldığı Nurbil Bilgi İşlem A.Ş'de başladı. Hem teknik, hem de satış/pazarlama fonksiyonlarında görev yapan Bugay, son iki yılında Genel Müdür olarak görev yaptığı şirketi BT sektöründe ilk 100 şirket arasına taşıdı.

2000 yılında, Türkiye'nin öncü e-ticaret şirketlerinden www.baskuda.com ‘un fikir yaratıcısı 3 kişiden biri olarak internet sektörüne adım attı ve takip eden süreçte şirketin bir başka organizasyonla  birleşmesi sırasında entegrasyon çalışmalarını tamamladı. Daha sonra 2004 yılı başında Enter Profesyonel Bilişim Hizmetleri A.Ş'nin yapılanmasında bulundu ve Genel Müdürlük görevini yürüttü.

2002 yılında koçlukla tanışan Sami Bugay, koçluğun kendi üzerindeki pozitif etkilerini deneyimleme ve sonuçlarını görme şansına sahip oldu  ve bunun devamında Türkiye’de açılan ilk  Koçluk eğitimlerini aldı. Bugay, 2004 yılı sonunda kurduğu KA Danışmanlık’ın Yönetici Direktörü olarak bireylere ve kurumlara; lider ve takım gelişimi alanında  hizmet vermektedir.

Farklı pozisyonlarda üst düzey yöneticilik tecrübesine sahip olan Sami Bugay, kazanmış olduğu tecrübe ve birikimini de yapmış olduğu koçluk sürecine katmaktadır. Bireysel, Kurumsal Lider gelişimi, Takım oluşumu, Takım gelişimi ve deneyimsel öğrenim Sami Bugay’ın çalışma alanları içerisinde yer almaktadır.

Bugay, 7000 saatin üzerinde koçluk deneyimine haizdir ve Türkiye’nin 7. Master Certified Coach’u olup ayrıca Registered ICF Mentor Coach, ICF Assessor, NCC - Newfield Certified Ontological Coach akreditasyonlarına sahiptir.

Dünya’da  girişimciliği destekleyen Endeavor ile ICF Türkiye’yi biraraya getiren Bugay  “Türkiye’nin Girişimcilerini Türkiye’nin Koçları Destekliyor” projesi ile Montreal’deki ICF 2008 Konferansında “Local Spirit, Global Presence” ödülünü almıştır.

Better Leaders Better Teams  Amazon Best Seller kitabının yanı sıra ITC – Bütünsel Takım Koçluğu kitabının yazarı olan Bugay, koçluk mesleğine yaptığı katkılardan dolayı Gestalt OSD Center  Cleveland  tarafından 2021 yılında Üstün Başarılı Mezun Ödül’ne (Outstanding Graduate Award) ve Hayat Boyu Başarı Ödülü’ne (Lifetime Achievement Award) layık görülmüştür.

Alain de Botton’un kurucusu olduğu The School of Life’da Öğretim Görevlisi olan Bugay aynı zamanda Endeavor  Türkiye’nin  girişimci mentoru, danışma kurulu üyesi, ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye 2016-2018 dönem Başkanı ve ICF tarafından ACTP seviyesinde akredite edilmiş olan uluslararası I.C. Integral Coaching™” koçluk programının program yöneticisi ve baş eğitmenidir.

Sami Bugay’ın eğitim gelişiminin bazı temel taşları :

Bert Hellinger Institute Netherlands                Organizational Constellations Trainer Training,2016 – Netherlands

Jungian Coaching School                                     Jungian Coaching Training, 2016 - Slovania

Bert Hellinger Institute Netherlands                 Organizational Constellations,2014 - Netherlands

Newfield Network                                                  Ontological Coaching Program, 2011-12  -  USA

EGCP                                                                          Öğretim Üyesi, 2010-14  -  TR

EGCP                                                                          Eurasian Gestalt Coaching Program, 2009-10  -  TR

Academy for  Coach Training                              Group & Team Coaching, 2008  -  USA

Integral Institute                                                     Integral Leadership, 2006  -  USA

Gestalt Institute Of Cleveland                              International Coaching Program,2005-06   -  USA

Coaches Training Institute                                    CTI Coaching Program, 2004 – 2005     - TR

Gestalt Institute Of Cleveland                              Gestalt Working With Groups , 2005  - TR

Istanbul Universitesi                                               CP International Management, 1990 - TR

ITU                                                                               Lisans, Matematik Mühendisliği, 1988  - TR

OTHER_coaches

ACC, PCC veya MCC Ünvanlarına Sahip
Profesyonel Kıdemli Koçlar