Katılımcı Yorumları

Merhaba, İntegral koçluk eğitimi, benim 2. Koçluk eğitimim. Burada Sami Bugay gibi bir ustayla çalışmak benim için efsaneydi. Bununla birlikte duygu, beden ve söyleme üçlüsü ile müşteriye bütünsel açıdan bakmamı ve kadranlarda gezinirken müşterime sadece kendi içsel ve dışsalına değil içinde bulunduğu grubun düşünce, davranış ve inanç kalıplarıyla kendine bakabilmesi için aracılık yapabiliyorum. Dolayısıyla edindiğim araçlarla müşterime koçluk yolculuğunda daha keyifli ve daha geniş perspektif ile eşlik edebiliyorum. İyi ki diyorum. Sevgiler,

Fatma Çankır Çetin

Eğitim, içerik ve tabi ki Sami hoca muhteşemdi. Programa katılmamda emeği büyük olan sevgili Esra Miller’a da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgiler,

Adnan Ünlü

Kendine inanmanın, kendini keşfetmenin, kendini bir bütün olarak görebilmenin, dönüşebilmenin yaşı zamanı yok. Adımını attığın an, senin doğru zamanın. Adımlarımı, seçtiğim bir yolda, bilerek atıyor olmak benim zaferim. Yol hep devam edecek ve ben yoluma hep aynı güvenle, hep bu güçlü bağlarla devam edeceğim. Teşekkürler Integral Coaching/KA Danışmanlık

Reyhan Uysal

Kendine inanmanın, kendini keşfetmenin, kendini bir bütün olarak görebilmenin, dönüşebilmenin yaşı zamanı yok. Adımını attığın an, senin doğru zamanın. Adımlarımı, seçtiğim bir yolda, bilerek atıyor olmak benim zaferim. Yol hep devam edecek ve ben yoluma hep aynı güvenle, hep bu güçlü bağlarla devam edeceğim. Teşekkürler Integral Coaching/KA Danışmanlık.

Cemal B.

Kısaca ve cok net: 56 yaşındayım, 33 yıllık iş deneyimim var. Yaklaşık 200+ kişisel gelişim eğitimine katıldım. Hayatımda bana deger katan en keyifli, ogretici ve geliştirici egitimdi. Butunsel koç'luk eğitimi bana hem kendimde hem de karşımdakini içine bakmayı çok iyi öğretti ve deneyimlememi sağladı. Egitmen zaten efsane. Kesinlikle 10 üzerinden 10.

Oktay Aktolun

Koçluk yanında duygu, düşünce ve beden üçgeninde sıradışı bir yolculuğun başlangıcı. Koçluk tekniklerini öğrenirken hem geniş tecrübeden yararlanma, hem öğrendiklerini uygulama imkanım oldu. The Integral Institute ile bu yolculuğun parçası olduğum ve bana kattıkları için minnettarım!

Ö. K.

Uzun süre araştırıp Integral Coaching eğitimi almaya karar vermiştim ve bu kararımın ne kadar doğru olduğunu da daha eğitim başında hissettim. Koçlukla ilgili detaylı yöntemler ve uygulamalar öğrendim ve bunları eğitim boyunca da deneyimleme fırsatı buldum. Eğitimin bütünsel yaklaşımı hem koçluk seanslarında bana ışık tuttu hem de kendi içimdeki Deniz'i daha yakından keşfetmeme yardımcı oldu. Tüm Integral Coaching ailesine bu güzel eğitim için teşekkür ederim. İyi Çalışmalar diliyorum,

Deniz

Aslında ben bu eğitimden sonra kendimi bulabildim ve neden bazı davranışlarda bende var onları birkaç tanesini buldum ama bu yolculuk gibi ve devam edecek. Bu eğitimden sonra kendimle bir bağış ve bir özgürlük geldi.

Mehran Mortezazadeh

Integral Coaching programı hem program içeriği hem de katılımcı profilinin zenginliğini göz önünde bulundurduğumuzda diğer birçok eğitim ve programdan çok farklı. Şimdiye kadar söylem, davranış ve duygularla ilgili hiç bu kadar derin düşünüp üzerine çalışmamıştım ve bu program sayesinde birçok konuda farkındalığımın arttığını ve durumlara çok daha farklı perspektiflerden bakabildiğimi görüyorum. Özellikle yakın çevrem ve iş arkadaşlarım tarafında birçok kişiye çok kısa sürede destek verme fırsatını bana yarattı, o yüzden son zamanlarda dahil olduğum en iyi program hatta en iyi karar olduğunu söyleyebilirim. Program katılımcılarının tamamen farklı geçmişlerden ve deneyimlerden gelmesi, paylaşılan deneyimler ve bunlara farklı perspektiflerle yaklaşılması Integral Coaching’İ diğer birçok programdan farklılaştıran özelliği. Dünyasını zenginleştirmek ve farklı konuları farklı perspektiflerle derinleştirmek isteyen herkese kesinlikle bu programı öneririm. Çok sevgiler 😊

Barış

Kendime, hayata dokunabilmek için seçtim bu programı. Integral Coaching programı bana sadece kendimi değil, hayatı bütün olarak görebilmeyi öğretti. Bedenimde, zihnimde, çevremde neler oluyordu? İzlemek, fark etmek, merak etmek, ustaca soru sorabilmek, birliktelik ve uyum, kendimle ve kişilerle bağ kurabilmemi sağladı. Bana bu derin ve anlamlı yolda adım adım eşlik eden, farkındalığımı sağlayan sevgili Sami Bugay’a sonsuz teşekkürlerimle…

Canan Kalkandelenli

Hayata bakış açınızı değiştirmek, tüm yönleri ile hayatı derinlemesine sorgulamak ve en önemlisi doğru zamanda, doğru soruları sormak istiyorsanız bu eğitim sizin için özenle yaratılmış bir eğitimdir. Bu eğitim ile artık koçluğa bütünsel bir çerçeveden bakabiliyorum ve kişilere destek vermeye kendimi hazır hissediyorum. Ve son olarak; bu eğitimin bana verdiği en büyük hediye “dostluklar”. Sevgileeer..

Aysun Yıldız Özer

Benim hayatımda somut değişiklikler yapan nadir eğitimlerdendir. İyi ki almaya karar vermişim. Kendi dehlizlerine yolculuk yapmak isteyen ve kökten değişikliklere açık olan herkese gönülden tavsiye ederim.

Utkan Kolat

The integral institute’tan koçluk eğitimi almaya karar verdiğimde sadece bir meslek edineceğimi düşünmüştüm. Meğer kendime; farkında olmadığım ama bana ait olan tüm düşüncelerime, duygularıma, bedenime kollarımı açacakmışım önce.. bugün oturmaktan keyif aldığım her iki koltuğu (koç ve koçluk alan) bütünü görebilmek için çok kıymetli bir araç olarak kullandıran, her yeni eğitim döneminde “keşke yine orada olsam” dedirten, önce kendine sonra bütüne daldıran bu eğitime, yüreğiyle orada olabilecek herkesin katılmasını diliyorum.”

Beyza Özben

Eğitime başlamadan önce ne koçluk hakkında ne de bu eğitim sonrasında sahip olacaklarım hakkında fikrim yokken hayatımın en hızlı fakat en doğru kararlarından birini verdiğimi ben de bilmiyordum. Eğitim bittikten sonra koçluğu hayatımın neresine koyacağıma bile henüz karar vermemişken hayatımda değişecek şeyin yalnızca bu olmadığını fark ettim. Kendim hakkındaki farkındalığımın bu denli hızlı ve sağlam şekilde artması sadece bu alandaki değil hayatımın her alanında inanamayacağım pozitif etkiler yaratmaya başladı çünkü ne yapmak isterseniz isteyin bütün mesele kendinizde başlıyor. Eğitim bittiğinde karşıma çıkan yeni ben, aslında bir değişimin sonucu değildi, kendimi hiç bu kadar yakından görmemiştim sadece.

Dilan Öztürk

Merhaba, I.C. Integral Coaching programına katılmak sanıyorum hayatımda aldığım en doğru kararlardan bir tanesi idi. Özellikle Sami Bugay hocanın koçluk ve liderlik konusundaki geniş deneyim ve bilgisinden faydalanmak da büyük bir zenginlik oldu. Program başındaki Elif ile program sonundaki Elif arasında ciddi anlamda fark vardı, bunu hem kendim fark ettim ve hem de programdaki katılımcılardan da geribildirim olarak aldım ki, bu da beni çok mutlu etti. Sınırları zorlayan, sende var olan kumaşı genişleten, bilgi eken, merak uyandıran ve bol deneyimlerle zenginleşmiş bu programa herkesin katılmasını şiddetle tavsiye ederim. Sevgi ve saygılarımla.

Elif Karaalioğlu

Integral coaching training was not only training, a mirror to understand myself better, a spotlight on people around me. After several personal development training, I had during my professional life, I was thinking that I know everything, nothing new for me, and felt that all is symptomatic treatment. During integral coaching training, we get not only basic info for being a professional coach with a holistic approach but we also had a chance to make coaching practices with the Academy and with our classmates. It was the course that I was happy before and after and felt different than before after each session. I also had a chance to meet special people and classmates switch to freehearted friendship. Sami, Esra, Utkan they are very knowledgeable, very well experienced Coaches and making this training exceptional! Coaching will create a difference in my life and give me an opportunity to help more to young people, especially WOMEN! I would like to thank everyone and myself for being a part of this journey and community.

Berna Çağlayan